Сътрудничеството между Тихо Брахе и Йоханес Кеплер което намира място в Прага през първите години на 17 век е забележителен момент за развитието на идеите в астрономията. Втората половина на 16 век е белязана от появата на Коперниковата система, но тя не е била приета от по-голямата част от водещите фигури в астрономията през тази епохата. Кеплер бил млад ентусиазиран последовател на Коперник, но неговите теоретични фигури претърпяли развитие в резултат на наблюдателните данни, които Тихо Брахе и неговите асистенти събирали усърдно в продължение на много години, наблюдавайки небето. Макар че Тихо не бил последовател на Копериковата астрономия, неговото сътрудничество с Кеплер отвело астрономията в нейната нова ера. Резултатите от тяхното взаимодействие не само потвърдили знанието на Кеплеровите теоретични предсказания, но също доказали способността на Тихо Брахе да прави забележително точни измервания.
От друга страна заключенията които произхождали от срещите на тези двама различни личности формулират голяма атака към традиционното Аристотелово обяснение на небесните движения които били вече засегнати след 1543 и допринесли значително за приемането на Коперниковата система от учените през 17 век.
Нашите цели са насочени към очертаване на тези многобройни отражения на астрономията, които произхождат от срещите между “краля на астрономите” и млад неизвестен астроном в Прага.
Създаден: 28 август 2011 г.
Променен: 21 октомври 2015 г.